Dział: Aktualności
Czytany 2733 razy
Oceń ten artykuł
(18 głosów)

Krótkie podsumowanie, materiały z konferencji

W sobotę (22 września) odbyła się dla nauczycieli i pedagogów III Konferencja Edukacji Kreatywnej Szkół „KEKS” zorganizowana przez Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Chojnicach, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Chojnicach. Temat tegorocznej konferencji brzmiał: „Od relacji do innowacji”. Konferencję objął Honorowym Patronatem Pomorski Kurator Oświaty.
Mieliśmy zaszczyt gościć znanych i cenionych teoretyków i praktyków pedagogiki kreatywności. Profesor K.J.Szmidt, prof. J. Bonar oraz dr E. Płóciennik wprowadzili uczestników w tematykę konferencji interesującymi wykładami. Kolejne wystąpienia o charakterze muzycznym, teatralnym, ruchowym poruszyły uczestników konferencji. Prelegenci zaprezentowali przykłady dobrych praktyk edukacyjnych, ciekawych metod pracy z grupą w imię zasady: „rusz, porusz, wzrusz”: M. Lasek („Pan Wuefista”), A. Kozdęba („KodujMata”), K. Piwońska („Teatroteka”), P. Kaja („Muzykowanie w szkole”), M. Nowicka („Fundacja Pozytywny Rozwój”), M. D. Chwastniewscy („Wyspa zagadek”, „Relacja w indywidualnym podejściu do każdego dziecka”).
Znienawidzony przez dzieci flet może być doskonałym instrumentem rozwijającym ich ekspresję muzyczną, potencjał twórczy. Z wykorzystaniem metodyki teatru można ciekawie i inspirująco rozmawiać nawet o trudnych tematach poruszanych w poezji. Aplikacje w telefonie komórkowym mogą motywować do aktywności fizycznej dziecka, klasy i rodziny. Programowanie komputerów rozpoczyna się od najprostszych zabaw z KodujMatą już w przedszkolu. Ola Karowska („Kilimandżaro – Akademia ekspermyentu”) pokazywała jak doświadczenia mogą być ciekawym narzędziem dydaktycznym w codziennej pracy nauczyciela każdego przedmiotu.
Wszyscy prelegenci prowadzili również warsztaty, które były doskonałą okazją do sprawdzenia wiedzy teoretycznej w aktywnym działaniu. Szkoląc się, ucząc, doświadczając – wszyscy zmieniamy oblicze polskiej edukacji.

Monika Kuchta, Bogna Klunder, Monika Szopińska

Poniżej kilka zdjęć. W załączeniu do niniejszego artykułu zamieszczać będziemy prezentacje, które otrzymamy od prelegentów.

Pan Piotr Kaja przygotował materiały dla nauczycieli na swojej stronie internetowej pod linkiem: KEKS_Piotr_Kaja. Będą dostępne do pobrania tylko do 15 października.

Pan Mikołaj Lasek wszystkie osoby zainteresowane materiałami z konferencji zachęca do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Centrum Edukacyjno Wdrożeniowe

Celem nadrzędnym projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności firm z powiatu chojnickiego i człuchowskiego poprzez utworzenie Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach. Celem bezpośrednim jest stworzenie przestrzeni i funkcjonalności zapewniającej kreowanie procesów proinnowacyjnych w subregionie chojnicko-człuchowskim. Projekt zakłada również stworzenie nowego produktu, jakim są specjalistyczne usługi szkoleniowe i doradcze.

Strona: cewchojnice.eu
Więcej w tej kategorii: Prawo do przedsiębiorczości »
Eksperymentarium

Śniadania biznesowe

Zwiększamy kompetencje pomorskich pracowników

Konferencje, szkolenia, targi itp

Fundacja  Rozwoju Regionalnego TUR

Fundacja Rozwoju Regionalnego TUR

02 Gru 2022 Konferencje i szkolenia

Webinar

Webinar

03 Paź 2022 Konferencje i szkolenia

ŚRODKOWOPOMORSKIE FORUM INNOWACJI 

ŚRODKOWOPOMORSKIE FORUM INNOWACJI 

01 Paź 2022 Konferencje i szkolenia

CEW na Facebooku

Biuletyn Informacji Publicznej
 

O projekcie

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach to Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Więcej

Na stronie

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

  • ul. Piłsudskiego 30 a,
    89-620 Chojnice
  • +48 52 334 44 50
  • +48 52 334 44 51