Mistrzowie Kreatywnego Rozwoju

Czytany 4622 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

06.06.2014
W CEW zakończyły się serie specjalistycznego doradztwa związanego ze szkoleniami. Tematyka: DORADZTWO W TWORZENIU OFERTY EDUKACYJNEJ opartej na technikach kreatywnych i DORADZTWO W ZARZĄDZANIU PROJEKTEM ROZWOJOWYM. Doradztwo realizowane w sesjach indywidualnych i grupowych oprócz tematyki szkoleń obejmowało też budowanie oferty szkoleniowej i zarządzanie projektem rozwojowym (coaching), uzupełniło wiedzę uczestników o specyfikę firmy, by po zakończeniu projektu potrafili oni wdrożyć nabyte umiejętności.

Serdecznie dziękujemy zarówno uczestnikom spotkań, jak i trenerom za owocną współpracę przebiegającą w miłej atmosferze.

28.05.2014
W Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym w Chojnicach zakończył się kolejny moduł szkoleń w ramach projektu Mistrzowie Kreatywnego Rozwoju. Szkolenie pt. „Twórcze rozwiązywanie problemów w organizacji” odbyło się w dniach 22-24 maja 2014.

Szkolenie wyposażyło uczestników w nowe kompetencje w zarządzaniu organizacją i rozwiązywaniem problemów. Miało ono na celu zapoznanie uczestników z technikami inwentycznymi w taki sposób, aby potrafili oni samodzielnie posługiwać się tymi metodami w swojej pracy. Uczestnicy szkolenia otrzymali także zestawy narzędzi takich jak: różne odmiany burzy mózgów, synektyka, superpozycje, circept, techniki Random Word i Random Picture, czy metoda „kolorowych kapeluszy” Edwarda de Bono, które odpowiednio stosowane pozwalają poprawić efektywność pracy.

21.05.2014
W dniach 15-16.05.2014r. miało miejsce kolejne szkolenie z cyklu Mistrzowie Kreatywnego Rozwoju.

Szkolenie pt. „Techniki kreatywne w marketingu” poświęcone było zastosowaniu technik twórczego myślenia w szeroko rozumianej pracy marketingowej. Zastosowania te dotyczyły m.in. testowania oferowanego produktu, czy usługi, poszukiwania nowych rozwiązań (potocznie nazywane wymyślaniem rzeczy nowych) oraz modyfikacji (ulepszania) obiektów i sytuacji zastanych. Szkolenie wprowadziło uczestników we wszystkie powyższe zastosowania technik kreatywnego myślenia, np. poprzez zastosowanie innych niż jakościowe metod badania produktu i usługi, których nie wykaże żadne badanie ilościowe. Szkolenie przyswoiło stosowanie technik twórczego myślenia m.in. do segmentacji rynku, pozycjonowania oferty, czy opracowania krótko- i długofalowej strategii reklamowej.

28.04.2014 Od miesiąca marca w ramach projektu pt. „MISTRZOWIE KREATYWNEGO ROZWOJU”, realizowane jest doradztwo specjalistyczne związane ze szkoleniami, które uzupełni wiedzę uczestników o specyfikę firmy, by po zakończeniu projektu potrafili wdrożyć rozwiązania wypracowane dzięki nabytym podczas szkoleń umiejętnościom. Doradztwo odbywa się w sesjach indywidualnych i grupowych (do 3 osób).W galerii znajdziecie zdjęcia z odbywających się sesji doradczych.

22.04.2014 Zamieszczamy zaktualizowany harmonogram doradztwa:

Harmonogram doradztwa (coachingu), związanego ze szkoleniami w zakresie zarządzania projektem rozwojowym

Doradztwo (Rafał Szymański) Coaching (Tomasz Biały)
7 marzec 2014 6 maj 2014
8 marzec 2014 12 maj 2014
28 marzec 2014 13 maj 2014
29 marzec 2014 27 maj 2014
11 kwiecień 2014  
12 kwiecień 2014  
30 maj 2014  
31 maj 2014  

 

Harmonogram doradztwa związanego ze szkoleniami w zakresie tworzenia kreatywnych programów edukacyjnych

Doradztwa udziela Pani Katarzyna Wieczorek
4 kwiecień 2014
5 kwiecień 2014
25 kwiecień 2014
26 kwiecień 2014
18 maj 2014

 

24.03.2014 Rozpoczął się kolejny moduł szkoleń w ramach projektu MISTRZOWIE KREATYWNEGO ROZWOJU. Trening edukacji twórczej ma na celu stymulowanie podstawowych zdolności twórczych w procesie nauczania.
Poprzez pobudzanie osobistej kreatywności osób uczestniczących w szkoleniach i niwelowanie barier w myśleniu twórczym, nabędą one nowe kompetencje w dalszym nauczaniu, w szczególności w stymulowaniu twórczego rozwoju dzieci już w wieku przedszkolnym.

Trening obejmuje również:

 • rozpoznawanie zdolności i predyspozycji twórczych uczniów,
 • przegląd technik twórczego nauczania i pracy zespołowej oraz
 • ćwiczenia, gry i zabawy rozwijające umiejętności twórczego myślenia uczniów oraz samych nauczycieli.

Zdjęcia ze szkoleń możesz obejrzeć w naszej galerii TUTAJ.

15.03.2014 Jaki udział w trenowaniu kreatywności miał samotny pingwin na antarktydzie? Czy pracować nad własnym rozwojem twórczym można w trakcie bitwy morskiej?

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kolejnych zajęć treningu kreatywności, które odbyły się w dniach 15-16 marca 2014 roku w naszej galerii CEW TUTAJ.

10.03.2014

W dniach 8-9 marca oraz 15-16 marca 2014 roku odbywają cię w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym w Chojnicach kolejne szkolenia z cyklu Mistrzowie Kreatywnego Rozwoju.

W ramach modułu szkoleniowego TRENING KREATYWNOŚCI uczestnicy mają okazję ćwiczyć różne sposoby myślenia leżące u podstaw twórczości (np. analogie, metafory, skojarzenia), pobudzanie ciekawości poznawczej i wyobraźni, a także odpowiednie podejście do problemów (np. wykrywanie ich i redefiniowanie).

Trening pozwoli również zapoznać się z technikami generowania pomysłów oraz uwarunkowaniami tego procesu. Ma to na celu wypracowanie przez uczestników twórczego podejścia do problemów i właściwe organizowanie swojej pracy. Dodatkowo uczestnicy w trakcie treningu nabierają nawyków korzystnych w pracy zespołowej. Umiejętności uzyskane na podstawowym treningu twórczości pozwolą zwiększyć potencjał indywidualny jednostki w zakresie twórczego myślenia i rozwiązywania problemów, który może być wykorzystany w życiu osobistym i zawodowym, a następnie doskonalony podczas specjalistycznych treningach kreatywności.

Trening zakończą 8 godzinne warsztaty pokazowe, wspólne dla wszystkich grup, które pozwolą na wymianę praktyk i doświadczeń nabytych w trakcie szkolenia, a także utrwalą nabyte umiejętności komunikacji i pracy w grupie.

Zdjęcia z pierwszych zajęć obejrzeć możesz w naszej galerii TUTAJ.

Poniżej materiały dla uczestników szkoleń TRENING KREATYWNOŚCI i TRENING EDUKACJI TWÓRCZEJ

Trening kreatywności
Metody_kreatywne

10.03.2014 W dniach 21-22 lutego 2014 oraz 28 lutego – 1 marca 2014 roku odbyło się w CEW szkolenie z zakresu Zarządzania innowacjami w ramach projektu MISTRZOWIE KREATYWNEGO ROZWOJU. Uczestnicy w trakcie szkolenia analizowali przeszkody na drodze rozprzestrzeniania się innowacji i poznają metody przeciwdziałania tym przeszkodom.Szkolenie ułatwić miało uczestnikom tworzenie właściwego klimatu organizacyjnego sprzyjającego kreatywności oraz pokazać, jak można wykorzystywać techniki twórczego myślenia do marketingu i testowania innowacji.Uczestnicy dowiedzieli się też, jak długotrwałym i zorganizowanym procesem jest innowacyjność, jak myślenie innowacyjne wpływa na efektywność i zyskowność firmy, a także jak szkolić przyszłych liderów innowacji i dlaczego są oni tak ważni.Zdjęcia z warsztatów Zarządzania innowacjami obejrzeć możesz w naszej galerii TUTAJ. Materiały ze szkolenia: zarządzanie innowacjami:

Zarządzanie innowacjami

14.02.2014

Harmonogram doradztwa (couchingu), związanego ze szkoleniami w zakresie zarządzania projektem rozwojowym

 

Doradztwo (Rafał Szymański) Coaching (Tomasz Biały)
7 marzec 2014 8 kwiecień 2014
8 marzec 2014 15 kwiecień 2014
28 marzec 2014 23 kwiecień 2014
29 marzec 2014 24 kwiecień 2014
11 kwiecień 2014  
12 kwiecień 2014  
25 kwiecień 2014  
26 kwiecień 2014  

 

Harmonogram doradztwa związanego ze szkoleniami w zakresie tworzenia kreatywnych programów edukacyjnych

Doradztwa udziela Pani Katarzyna Wieczorek
4 kwiecień 2014
5 kwiecień 2014
25 kwiecień 2014
26 kwiecień 2014
18 maj 2014

Godziny uczestnictwa w doradztwie przedstawicieli poszczególnych firm ustalane są indywidualnie.

14.02.2014
Zamieszczamy wstępny harmonogram spotkań szkoleniowych w ramach projektu:


13.02.2014
Wybraliśmy już wykonawców poszczególnych szkoleń, dla zainteresowanych – informacja o wybranych wykonawcach znajduje się w zakładce Ogłoszenia tutaj.

Już wkrótce zamieścimy harmonogram spotkań szkoleniowych i doradczych.

13.01.2014
Rozpoczynamy rekrutację uzupełniającą do projektu szkoleń z zakresu kreatywności dla właścicieli i pracowników mikro- i małych firm.

Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowe w Chojnicach, w związku z realizowanym projektem pt. „Mistrzowie kreatywnego rozwoju”, finansowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie VIII Regionalne kadry gospodarki, Poddziałanie 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw, ogłasza rekrutację uzupełniającą do powyższego projektu.

Udział w projekcie mogą wziąć właściciele firm i ich pracownicy z branży edukacyjnej i psychorozwoju, które spełnią następujące kryteria:

 • mikro,- małe przedsiębiorstwo, posiadające siedzibę w województwie pomorskim, powiat chojnicki, oraz ich pracownicy zamieszkujący na terenie województwa pomorskiego.
 • branża: edukacja, szkolenia, psychoterapia, rozwój osobisty,
 • firmy, które do tej pory nie otrzymały wsparcia w projektach, w ramach Poddziałania 8.1.1 i 8.1.2 PO KL.

W ramach projektu „Mistrzowie kreatywnego rozwoju”, oferujemy szkolenia specjalistyczne, w tematyce:

 • Twórcze rozwiązywanie problemów w organizacji,
 • Techniki kreatywne w marketingu,
 • Zarządzanie innowacjami.

Właścicieli firm, którzy zainteresowani są uczestnictwem w powyższym projekcie, serdecznie zapraszamy do kontaktu z biurem projektu znajdującym się w Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowym w Chojnicach ul. Piłsudskiego 30a, tel. 52 33 44 457, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w celu weryfikacji możliwości otrzymania pomocy publicznej przez przedsiębiorstwo oraz wypełnieniu ankiety szkoleniowej.

Rekrutacja potrwa do 31 stycznia 2014 do godz. 15.00

Udział w projekcie jest bezpłatny!!!

02.01.2014

Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowe w Chojnicach rozpoczyna realizację projektu pn. „Mistrzowie kreatywnego rozwoju”. Celem projektu, który trwać będzie do 30.06.2014 jest podniesienie i dostosowanie do potrzeb rynkowych kwalifikacji zawodowych i umiejętności w zakresie kreatywności. Udział w projekcie biorą właściciele i pracownicy 4 firm z branży edukacyjnej z powiatu chojnickiego. W ramach projektu zaplanowane są szkolenia ogólnorozwojowe takie jak: trening kreatywności oraz trening edukacji twórczej, oraz szkolenia specjalistyczne: twórcze rozwiązywanie problemów w organizacji, techniki kreatywne w marketingu, zarządzanie innowacjami. Każdemu przedsiębiorstwu biorącemu udział w projekcie przysługiwać będzie doradztwo specjalistyczne związane ze szkoleniami z zakresu kreatywności w zakresie budowania oferty szkoleniowej i w zarządzaniu projektem rozwojowym.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

Centrum Edukacyjno Wdrożeniowe

Celem nadrzędnym projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności firm z powiatu chojnickiego i człuchowskiego poprzez utworzenie Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach. Celem bezpośrednim jest stworzenie przestrzeni i funkcjonalności zapewniającej kreowanie procesów proinnowacyjnych w subregionie chojnicko-człuchowskim. Projekt zakłada również stworzenie nowego produktu, jakim są specjalistyczne usługi szkoleniowe i doradcze.

Strona: cewchojnice.eu
Eksperymentarium

Śniadania biznesowe

Konferencje, szkolenia, targi itp

Zielony Tydzień Zawodowca

Zielony Tydzień Zawodowca

12 Lut 2024 Konferencje i szkolenia

Bezpieczna praca i środowisko

Bezpieczna praca i środowisko

23 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

Konsultacje dla klimatu

Konsultacje dla klimatu

19 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

CEW na Facebooku

Biuletyn Informacji Publicznej
 

O projekcie

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach to Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Więcej

Na stronie

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

 • ul. Piłsudskiego 30 a,
  89-620 Chojnice
 • +48 52 334 44 50
 • +48 52 334 44 51