Niezwykłe odkrycie w starych młynach!

Dział: Aktualności
Czytany 822 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 W dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych pracownicy Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach dokonali zaskakującego odkrycia. W piwnicy budynku przy ul. Marsz. J. Piłsudskiego 30a odkryto kolejne pomieszczenia piwniczne i tunel.

 

Odkrycia dokonał przypadkowo pracownik, który przy okazji wymiany pękniętej rury przekuł się przez ścianę. Po powiększeniu otworu okazało się, się po drugiej stronie mieści się kolejne pomieszczenie piwniczne, które prowadzi dalej do podziemnego tunelu.

Do tunelu prowadzą kamienne schody. W tunelu jest wiele odgałęzień, pozostałości po kanałach wentylacyjnych i instalacji elektrycznej.

Przejście może zostać uznane za zabytkowe, a na wejście do takich miejsc potrzebne jest zezwolenie. Wykuty otwór został zabezpieczony, a w dniu dzisiejszym zawiadomiono wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Dokąd prowadzi tunel? Kiedy powstał? Jakie jeszcze zagadki skrywają stare młyny? Te kwestie zbadają biegli. A my z pewnością będziemy was informować na bieżąco.

 

 

 

Centrum Edukacyjno Wdrożeniowe

Celem nadrzędnym projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności firm z powiatu chojnickiego i człuchowskiego poprzez utworzenie Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach. Celem bezpośrednim jest stworzenie przestrzeni i funkcjonalności zapewniającej kreowanie procesów proinnowacyjnych w subregionie chojnicko-człuchowskim. Projekt zakłada również stworzenie nowego produktu, jakim są specjalistyczne usługi szkoleniowe i doradcze.

Strona: cewchojnice.eu
Więcej w tej kategorii: NSP »
Eksperymentarium

Śniadania biznesowe

Zwiększamy kompetencje pomorskich pracowników

Konferencje, szkolenia, targi itp

Fundacja  Rozwoju Regionalnego TUR

Fundacja Rozwoju Regionalnego TUR

02 Gru 2022 Konferencje i szkolenia

Webinar

Webinar

03 Paź 2022 Konferencje i szkolenia

ŚRODKOWOPOMORSKIE FORUM INNOWACJI 

ŚRODKOWOPOMORSKIE FORUM INNOWACJI 

01 Paź 2022 Konferencje i szkolenia

CEW na Facebooku

Biuletyn Informacji Publicznej
 

O projekcie

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach to Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Więcej

Na stronie

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

  • ul. Piłsudskiego 30 a,
    89-620 Chojnice
  • +48 52 334 44 50
  • +48 52 334 44 51