Dział: Aktualności
Czytany 1803 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czym jest Narodowy Spis Powszechny? Czemu musimy wziąć w nim udział? Kiedy, jak i gdzie go wypełnić?

Narodowy Spis Powszechny odbywa się raz na 10 lat i to jego wyniki kształtują działanie Państwa przez kolejne lata. Spis jest badaniem, które pozwala Państwu sprawdzić ilu nas jest, jak żyjemy, jaką religię wyznajemy, poznać nasz status aktywności zawodowej.

Dzięki tym informacjom rząd podejmuje ważne decyzje gospodarcze dotyczące m.in. przyznawania dotacji, kształtowania edukacji. Ponadto, NSP jest jedynym źródłem pozyskiwania informacji na temat wyznania, narodowości, czy posiadanych niepełnosprawności.

Spis Powszechny ruszył 1 kwietnia 2021 i potrwa do 30 września. W tym czasie każdy mieszkaniec Polski ma obowiązek wziąć udział w spisie.

Jak możemy wziąć udział? Na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego znajduje się aplikacja spisowa, dzięki której możemy uzupełnić ankietę.

Oprócz strony internetowej, w dokonaniu spisu może nam pomóc rachmistrz spisowy, który przeprowadzi z nami spis telefonicznie. W szczególnych przypadkach taki spis może zostać wykonany bezpośrednio – po uprzednim przedstawieniu się rachmistrza. Skąd możemy mieć pewność, że dzwoni rachmistrz, a nie oszust? Rachmistrz przedstawi się imieniem i nazwiskiem oraz poda numer identyfikatora, podane informacje możemy zweryfikować na infolinii GUS.

Wejdź na spis.gov.pl i spisz się przez Internet!

Centrum Edukacyjno Wdrożeniowe

Celem nadrzędnym projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności firm z powiatu chojnickiego i człuchowskiego poprzez utworzenie Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach. Celem bezpośrednim jest stworzenie przestrzeni i funkcjonalności zapewniającej kreowanie procesów proinnowacyjnych w subregionie chojnicko-człuchowskim. Projekt zakłada również stworzenie nowego produktu, jakim są specjalistyczne usługi szkoleniowe i doradcze.

Strona: cewchojnice.eu
Eksperymentarium

Śniadania biznesowe

Konferencje, szkolenia, targi itp

Zielony Tydzień Zawodowca

Zielony Tydzień Zawodowca

12 Lut 2024 Konferencje i szkolenia

Bezpieczna praca i środowisko

Bezpieczna praca i środowisko

23 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

Konsultacje dla klimatu

Konsultacje dla klimatu

19 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

CEW na Facebooku

Biuletyn Informacji Publicznej
 

O projekcie

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach to Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Więcej

Na stronie

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

  • ul. Piłsudskiego 30 a,
    89-620 Chojnice
  • +48 52 334 44 50
  • +48 52 334 44 51