Współpraca miast Chojnice i Emsdetten

Czytany 3896 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, Rockinitiative Emsdetten e.V. i Stichting Jongerencentrum Cerberus mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji poświęconej dorobkowi współpracy organizacji pozarządowych w ramach partnerstwa miast Chojnice i Emsdetten.

Zorganizowana zostanie ona w dniu 25 rocznicy podpisania traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy pomiędzy Niemcami a Polską, tj, 17 czerwca 2016 roku. Zaprezentujemy przykłady współpracy w obszarach wskazywanych w art. 12, 23, 29 i 30 traktatu, które Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej wdraża od chwili swego powstania. Współpraca ta dotyczy w szczególności wymian młodzieżowych i organizacji działalności społecznej w ramach wolontariatu w centrum młodzieżowym. Działalność chojnickiego Samorządnego Centrum Młodzieżowego jest też w dużej mierze inspirowana działalnością podobnych miejsc w holenderskim Hengelo – mieście partnerskim Emsdetten. Jesteśmy przekonani, że dobre praktyki naszej współpracy mogą być wdrażane w innych środowiskach lokalnych.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Starosta Chojnicki Stanisław Skaja i Burmistrz Miasta Chojnice Arseniusz Finster. Konferencja organizowana jest dzięki finansowaniu z pozostających w dyspozycji Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.

 

Program:

10.00. Otwarcie konferencji: Arseniusz Finster – Burmistrz Miasta Chojnice, Christian Erfling – Zastępca Burmistrza Miasta Emsdetten

10.15. Peter Ullrich (Rockinitiative Emsdetten e.V.) – 10 lat wymiany muzycznej pomiędzy miastami partnerskimi Chojnice, Emsdetten i Hengelo.

10.45. Jelle Zoomer (Jongerencentrum Cerberus) – Centrum młodzieżowe Cerberus. Młodzież dla młodzieży.

11.15. Michał Karpiak ( Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej) – Dobre praktyki niemieckich i holenderskich centrów młodzieżowych w działalności Samorządnego Centrum Młodzieżowego w Chojnicach.

11.45. Przerwa kawowa

12.15. Stefan Ransmann (Caritasverband Emsdetten/Greven) – Rola muzyki i teatru we wzmacnianiu umiejętności społecznych osób niepełnosprawnych intelektualnie.

12.45. Michał Karpiak (Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej) – Finansowanie współpracy organizacji pozarządowych z miast partnerskich – praktyczne przykłady realizacji projektów.

13.15. George Grein (Cold Bookings) – Samodzielna organizacja międzynarodowych tras koncertowych przez muzyków.

 

Miejsce konferencji: Centrum Edukacyjno Wdrożeniowe, Chojnice, ul. Piłsudskiego 30 a. Prezentacje przygotowywane są w języku angielskim, zapewniamy tłumaczenie. Wydarzenie jest częścią obchodów 20 rocznicy zawarcia partnerstwa pomiędzy Chojnicami a Emsdetten i 10 lecia współpracy muzyków rockowych z obu miast. Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

Zapraszamy w szczególności: młodzież, przedstawicieli organizacji młodzieżowych i działających na rzecz młodzieży oraz instytucji publicznych realizujących zbliżone działania, osoby zaangażowane w budowanie partnerstw miast i współpracy międzynarodowej.

 

Prosimy o potwierdzenie udziału poprzez wysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz zgłoszeniowy konferencja

Informacja o wydarzeniu na facebooku: https://www.facebook.com/events/472203136309799/

 

Zapraszamy również na festiwal muzyczny InterTony organizowany przez wolontariuszy z 3 miast partnerskich: https://www.facebook.com/events/604831376347855/

 

Centrum Edukacyjno Wdrożeniowe

Celem nadrzędnym projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności firm z powiatu chojnickiego i człuchowskiego poprzez utworzenie Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach. Celem bezpośrednim jest stworzenie przestrzeni i funkcjonalności zapewniającej kreowanie procesów proinnowacyjnych w subregionie chojnicko-człuchowskim. Projekt zakłada również stworzenie nowego produktu, jakim są specjalistyczne usługi szkoleniowe i doradcze.

Strona: cewchojnice.eu
Więcej w tej kategorii: Matematyka królową nauk »
Eksperymentarium

Śniadania biznesowe

Sidebar Menu

Konferencje, szkolenia, targi itp

Zielony Tydzień Zawodowca

Zielony Tydzień Zawodowca

12 Lut 2024 Konferencje i szkolenia

Bezpieczna praca i środowisko

Bezpieczna praca i środowisko

23 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

Konsultacje dla klimatu

Konsultacje dla klimatu

19 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

CEW na Facebooku

Biuletyn Informacji Publicznej
 

O projekcie

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach to Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Więcej

Na stronie

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

  • ul. Piłsudskiego 30 a,
    89-620 Chojnice
  • +48 52 334 44 50
  • +48 52 334 44 51