Praktyczna Lekcja Przedsiębiorczości

Dział: Aktualności
Czytany 1996 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Powiat Chojnicki przystąpił do projektu Praktyczna Lekcja Przedsiębiorczości. To program kształcenia młodych ludzi pod kątem przedsiębiorczości. Realizować go będzie Akademia Finansów i Biznesu Vistula. 

Grupą docelową projektu jest młodzież w przedziale wiekowym 16 - 19 lat, uczęszczająca do szkół ponadpodstawowych. Pokolenie to według wszelkich badań znacząco różni się w postrzeganiu świata, otwartości oraz podejściu do stałego zatrudnienia i pracy według utartych schematów. Są grupą, która stanowić będzie ogromne wyzwanie dla pracodawców. Niezbędne jest dodatkowe przygotowanie i przekazanie umiejętności, których odbiorcy projektu nie uzyskają w zasadniczym kształceniu. W ramach projektu odbędą się warsztaty inspiracyjne, których główna tematyką będzie generowanie pomysłów na biznes w oparciu o swoje pasje. Następnie uczestników czekać będą 2-dniowe warsztaty z tematyki budowania biznesu krok po kroku. Warsztaty odbędą się w formule online, a uczniowie dowiedzą się między innymi:

- jak działają najbardziej innowacyjne firmy świata takie jak Uber, Spotify, Instagram
- poznają w praktyce popularne na całym świecie narzędzie Business Model Canvas
- poznają sposoby taniego i szybkiego testowania swoich pomysłów
- zbudują prototyp swojego pomysłu biznesowego Kolejne etapy zakładają realizację 20 godzin mentoringowych na osobę tak, aby omówione zostały najważniejsze aspekty dotyczące opracowywanego pomysłu na biznes. Ostatecznie uczestnicy z najlepszymi pomysłami na biznes, wezmą udział w ostatnich warsztatach projektu dotyczących prezentowania pomysłów biznesowych. W czasie jego trwania uczestnicy dowiedzą się jak wygląda struktura prezentacji statutowej, którą stosuje się powszechnie przy przedstawianiu pomysłu inwestorom lub jury w czasie konkursów. Dzięki temu uczniowie będą wiedzieli, jak przygotować i właściwie zaprezentować swoje projekty biznesowe, na którymi pracowali w czasie programu. Ponadto prowadzący wskaże techniki pokonywania stresu przed wystąpieniami publicznymi oraz wskazówki i dobre praktyki.

- To bardzo ciekawy projekt, który otwiera przed uczniami naszych szkół szerokie możliwości rozwoju - mówi starostą chojnicki Marek Szczepański. – Co prawda młodzi ludzie w szkołach także uczą się przedsiębiorczości, jednak nie w takim wymiarze jak proponuje Akademia Finansów i Biznesu Vistula. Dlatego bez wahania przystąpiliśmy do tej inicjatywy, tym bardziej, że nie generuje kosztów finansowych. Będziemy wspomagać szkoły w procesie rekrutacji uczniów.

Więcej o samym projekcie dowiesz się ze strony internetowej projektu dostępnej pod linkiem:  praktyczna-lekcja-przedsiebiorczosci

 

 

Centrum Edukacyjno Wdrożeniowe

Celem nadrzędnym projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności firm z powiatu chojnickiego i człuchowskiego poprzez utworzenie Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach. Celem bezpośrednim jest stworzenie przestrzeni i funkcjonalności zapewniającej kreowanie procesów proinnowacyjnych w subregionie chojnicko-człuchowskim. Projekt zakłada również stworzenie nowego produktu, jakim są specjalistyczne usługi szkoleniowe i doradcze.

Strona: cewchojnice.eu
Więcej w tej kategorii: Wesołych Świąt Wielkanocnych! »
Eksperymentarium

Śniadania biznesowe

Konferencje, szkolenia, targi itp

Zielony Tydzień Zawodowca

Zielony Tydzień Zawodowca

12 Lut 2024 Konferencje i szkolenia

Bezpieczna praca i środowisko

Bezpieczna praca i środowisko

23 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

Konsultacje dla klimatu

Konsultacje dla klimatu

19 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

CEW na Facebooku

Biuletyn Informacji Publicznej
 

O projekcie

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach to Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Więcej

Na stronie

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

  • ul. Piłsudskiego 30 a,
    89-620 Chojnice
  • +48 52 334 44 50
  • +48 52 334 44 51