Zyskaj dotację w ramach Bonu na innowacje

Dział: Aktualności
Czytany 2771 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie innowacji w małych i średnich przedsiębiorstwach

W terminie: od 06 czerwca 2016 r. do 30 stycznia 2017 r. przedsiębiorcy składać mogą wnioski o dofinansowanie zakupu usługi opracowania nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, usługi, technologii produkcji lub nowego projektu wzorniczego.

Nabór jest realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Poddziałania 2.3.2 „Bony na innowacje dla MŚP” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020.

Szczegóły konkursu odnajdą Państwo pod linkiem:

[Bon na innowacje - https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/nabory/23-proinnowacyjne-uslugi-dla-przedsiebiorstw-232-bony-na-innowacje-dla-msp-1/]

O dofinansowanie mogą ubiegać się mikro, mali lub średni przedsiębiorcy, prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi: 60 000,00 zł.
Maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi: 400 000,00 zł.

Wielkość dofinansowania wynosi:

  1. 80% kosztów kwalifikowalnych projektu w przypadku mikro lub małego przedsiębiorcy,
  2. 70% kosztów kwalifikowalnych projektu w przypadku średniego przedsiębiorcy.

Dofinansowanie w ramach Bonu na innowacje dla MŚP można przeznaczyć na refundację kosztów zakupu:

  1. usługi polegającej na opracowaniu dla MŚP nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, usługi, technologii produkcji lub nowego projektu wzorniczego;
  2. usługi dotyczącej innowacji nietechnologicznej, o ile nie przekroczy ona 15% całkowitej kwoty kosztów kwalifikowalnych projektu i związana jest z podstawową usługą;
  3. materiałów, pod warunkiem, że są niezbędne do realizacji projektu oraz ich koszt nie przekroczy 15% całkowitej kwoty kosztów kwalifikowalnych projektu.

Dofinansowane będą usługi zakupione przez przedsiębiorcę wyłącznie od jednostek naukowych posiadających siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz przyznaną kategorię naukową A+, A albo B, o której mowa w art. 42 ust. 3 ustawy o zasadach finansowania nauki (Dz.U. z 2014 r., poz. 1620, z późn. zm.),.

Lista jednostek naukowych posiadających przyznaną kategorię naukową ogłaszana jest przez ministra właściwego do spraw nauki na podstawie art. 4b ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki w formie komunikatu.

Dofinansowanie w ramach poddziałania jest wypłacane w formie refundacji.

Pytania można przesyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej PARP w zakładce Centrum Pomocy lub na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie pod numerami 22 432 89 91 – 93.

Centrum Edukacyjno Wdrożeniowe

Celem nadrzędnym projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności firm z powiatu chojnickiego i człuchowskiego poprzez utworzenie Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach. Celem bezpośrednim jest stworzenie przestrzeni i funkcjonalności zapewniającej kreowanie procesów proinnowacyjnych w subregionie chojnicko-człuchowskim. Projekt zakłada również stworzenie nowego produktu, jakim są specjalistyczne usługi szkoleniowe i doradcze.

Strona: cewchojnice.eu
Więcej w tej kategorii: Nauka na trawie »
Eksperymentarium

Śniadania biznesowe

Konferencje, szkolenia, targi itp

Zielony Tydzień Zawodowca

Zielony Tydzień Zawodowca

12 Lut 2024 Konferencje i szkolenia

Bezpieczna praca i środowisko

Bezpieczna praca i środowisko

23 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

Konsultacje dla klimatu

Konsultacje dla klimatu

19 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

CEW na Facebooku

Biuletyn Informacji Publicznej
 

O projekcie

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach to Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Więcej

Na stronie

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

  • ul. Piłsudskiego 30 a,
    89-620 Chojnice
  • +48 52 334 44 50
  • +48 52 334 44 51