Elektro-moto

Dział: Aktualności
Czytany 2560 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 30 września 2016 roku odbyła się w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym w Chojnicach konferencja poświęcona elektrycznej motoryzacji i odnawialnym źródłom energii. Konferencję organizowało przedsiębiorstwo SOLPOWER we współpracy z CEW.

Uczestnicy konferencji mieli możliwość poznać najnowsze technologie w zakresie wykorzystania czystej energii, a także praktyczne możliwości ich wykorzystania, na przykład w branży hodowli ryb albo w branży chłodniczej. Pan Błażej Drążkowski z firmy SOPLOWER zapoznał uczestników konferencji z możliwościami, jakie daje wprowadzenie na rynek w coraz szerszym zakresie samochodów elektrycznych i hybrydowych. Konferencji towarzyszyli wystawcy z branż powiązanych z tematyką. Istniała możliwość zapoznania się z ofertą przedsiębiorstw:

ABB – globalny lider w technologiach energetyki i automatyki, oferujący między innymi stacje ładowania pojazdów elektrycznych,

SOLPOWER – firma pasjonatów i innowatorów w zakresie OZE, działających na terenie Chojnic i naszego regionu,

ELECTRIC CAR – popularyzator pojazdów elektrycznych w Chojnicach,

TOYOTA Jankowscy S.J. Koszalin – która zapewniła uczestnikom wyjątkową okazje jazdy próbnej pojazdem hybrydowym Toyota Prius.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami, dyrektor CEW Monika Kuchta zaprezentowała pojazd napędzany energią słoneczną i wodorem, na bazie którego w EKSPERYMENTARIUM o odnawialnych źródłach energii uczą się dzieci, pan Błażej Drążkowski z kolei udowodnił słuchaczom, iż pierwszy samochód elektryczny powstał już w XIX. LA Jamais Contente, bo o tym pojeździe mowa, jako pierwszy pokonał barierę 100 km/h. Ten pierwszy na świecie pojazd elektryczny pobił rekord prędkości 105,552 km/h wiosną 1899 roku.

Dzisiejsze pojazdy elektryczne z pewnością są znacznie wygodniejsze i osiągają większe prędkości – ale – co najważniejsze, mogą być zasilane całkowicie czystą energią, a dzięki temu w eksploatacji są tanie. Nic dziwnego, iż rynek ten rozwija się w błyskawicznym tempie.

Czy, a raczej kiedy pierwsze pojazdy elektryczne pojawią się w Chojnicach? Gdzie w Chojnicach będzie stała pierwsza stacja ładowania pojazdów elektrycznych? Uczestnicy konferencji, która odbyła się w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym z pewnością niecierpliwie oczekują odpowiedzi na powyższe pytania.

Poniżej zdjęcia i prezentacja ze spotkania.

Pokaz slajdów

Centrum Edukacyjno Wdrożeniowe

Celem nadrzędnym projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności firm z powiatu chojnickiego i człuchowskiego poprzez utworzenie Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach. Celem bezpośrednim jest stworzenie przestrzeni i funkcjonalności zapewniającej kreowanie procesów proinnowacyjnych w subregionie chojnicko-człuchowskim. Projekt zakłada również stworzenie nowego produktu, jakim są specjalistyczne usługi szkoleniowe i doradcze.

Strona: cewchojnice.eu
Eksperymentarium

Śniadania biznesowe

Zwiększamy kompetencje pomorskich pracowników

Konferencje, szkolenia, targi itp

Szkolenie on-line Tarcza 8.0 i Tarcza 9.0

Szkolenie on-line Tarcza 8.0 i Tarc…

29 Kwi 2021 Konferencje i szkolenia

Podnosimy kompetencje zawodowe

Podnosimy kompetencje zawodowe

29 Kwi 2021 Konferencje i szkolenia

Podatkowe śniadanie biznesowe on-line

Podatkowe śniadanie biznesowe on-li…

07 Gru 2020 Konferencje i szkolenia

CEW na Facebooku

Biuletyn Informacji Publicznej
 

O projekcie

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach to Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Więcej

Na stronie

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

  • ul. Piłsudskiego 30 a,
    89-620 Chojnice
  • +48 52 334 44 50
  • +48 52 334 44 51