Dzień przedsiębiorczości

Dział: Aktualności
Czytany 2984 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 14 listopada CEW rozpoczęło obchody Tygodnia Przedsiębiorczości zajęciami dla dzieci i młodzieży. Co ciekawego odbywało się w CEW w tym roku?

CASHFLOW

Cashflow to gra oferująca szkołom średnim propagowanie postaw przedsiębiorczych poprzez kształtowanie umiejętności finansowych. Program edukacyjny w ramach CashFlow pozwala:

 • Lepiej rozumieć dlaczego bogaci staja się jeszcze bogatsi,
 • Poznać strategie inwestycyjne ludzi bogatych,
 • Zwiększyć finansowa dyscyplinę,
 • Zawierać cenne znajomości z wartościowymi ludźmi,
 • Zdobywać umiejętność odróżniania złych doradców od dobrych,
 • Nauczyć się określać, które inwestycje są dla nas najlepsze.

Świetna gra, która łączy zabawę z nauką podstaw inwestowania. Gra CASHFLOW pomaga zrozumieć mechanizmy ekonomii zarówno na poziomie wydatków domowych jak i dużego przedsiębiorstwa. Zajęcia poprowadzone dzięki uprzejmości klubu Cash Flow z Bydgoszczy i pana Marcina Siwaka.

Cash Flow

Cash Flow

Cash Flow

MODELOWANIE 3D

Podstawy modelowania 3D w programie 123D Design oraz podstawy drukowania na drukarce 3D. Zajęcia rozpoczęły się od szybkiego wykładu na temat technologii druku 3D. Uczniowie zapoznali się z jego środowiskiem programu 123D Design, poznali podstawowe funkcje oprogramowania (zapisywanie, poruszanie w przestrzeni, tworzenie elementarnych modeli, edytowanie ich). Następnie samodzielnie tworzyli proste obiekty z zastosowaniem modeli elementarnych lub ich edycji. Najciekawsze model e 3D stworzone przez uczniów zostały przygotowane do druku i wydrukowane. Przez czas drukowania prowadzący rzucał uczestnikom wyzwanie na stworzenie bardziej złożonego obiektu.

Cash Flow

Cash Flow

Cash Flow

FINANSE, EKONOMIA I RACHUNKOWOŚĆ DLA KAŻDEGO

Program zajęć:

„Kto pierwszy ten lepszy” – gra kalambury na wzmocnienie więzi w drużynie i lepsze poznanie uczestników

„Picasso” – rebusy, aby pobudzić kreatywne myślenie

„Multiplayer” – zabawa typu Familiada polegająca na rywalizacji między drużynami

„The Master” – gra w wisielca na zasadach „my” kontra prowadzący

„Czy wiesz co to” – zgadywanka, aby lepiej poznać pojęcia z ekonomii

„Wszystko albo nic” – monopol, w którym można stracić wszystko*

Warsztaty w zabawny sposób przybliżyły uczestnikom pojęcia oraz problemy z jakim się spotkają wybierając dany kierunek, czy też specjalizację na SSW. Dzięki tak prostym grom, każdy mógł sprawdzić w czym tak naprawdę dobrze się czuje, czy to będzie rachunkowość, czy finanse, a może ekonomia menadżerska, czy też logistyka. Była to także dobra okazja do nabycia nowych umiejętności oraz poszerzenia swojej wiedzy.

 

Cash Flow

Cash Flow

Cash Flow

 

A w Eksperymentarium – pływanie na Optimiście z Chojnickim Klubem Żeglarskim

Optimist to najmniejsza międzynarodowa klasa jachtów, przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 15 lat, a jednocześnie jedna z najpopularniejszych klas regatowych na świecie. Tak popularna, iż jedna z takich łódek przypłynęła do Eksperymentarium.

Instruktorzy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego przeprowadzili zajęcia dla przyszłych wilków morskich, którzy przybyli do nas ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach, Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku .

Instruktor CHKŻ Pan Brunon Lampka nie tylko uczył dzieci sterować Optimistem, ale także poinstruował, jak należy się zachować w czasie wywrotki, natomiast pan Stanisław Kunza pokazał techniki wiązania supłów żeglarskich. Każdy z uczestników zajęć miał możliwość wejść do łódki i „na sucho” nią sterować. Oczywiście dzieci zapoznały się „od podszewki” z Chojnickim Klubem Żeglarskim, a także dowiedziały się czym jest bojer – jakie ma cechy wspólne z łódką, a czym się od niej różni.

Serdecznie dziękujemy Komandorowi Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Krzysztofowi Pestce oraz pracownikom Chojnickiego Klubu Żeglarskiego w Chojnicach, za zaangażowanie, rozbudzanie pasji i… cierpliwość podczas warsztatów z najmłodszymi uczniami.

Cash Flow

Cash Flow

Cash Flow

Centrum Edukacyjno Wdrożeniowe

Celem nadrzędnym projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności firm z powiatu chojnickiego i człuchowskiego poprzez utworzenie Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach. Celem bezpośrednim jest stworzenie przestrzeni i funkcjonalności zapewniającej kreowanie procesów proinnowacyjnych w subregionie chojnicko-człuchowskim. Projekt zakłada również stworzenie nowego produktu, jakim są specjalistyczne usługi szkoleniowe i doradcze.

Strona: cewchojnice.eu
Więcej w tej kategorii: Wesołych Świąt! »
Eksperymentarium

Śniadania biznesowe

Konferencje, szkolenia, targi itp

Zielony Tydzień Zawodowca

Zielony Tydzień Zawodowca

12 Lut 2024 Konferencje i szkolenia

Bezpieczna praca i środowisko

Bezpieczna praca i środowisko

23 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

Konsultacje dla klimatu

Konsultacje dla klimatu

19 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

CEW na Facebooku

Biuletyn Informacji Publicznej
 

O projekcie

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach to Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Więcej

Na stronie

Odwiedza nas 292 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

 • ul. Piłsudskiego 30 a,
  89-620 Chojnice
 • +48 52 334 44 50
 • +48 52 334 44 51