Zrównoważone opakowania - dobre praktyki

Czytany 501 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zapraszamy na bezpłatny webinar w ramach projektu „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych”.

Podczas organizowanego przez Agencię Rozwoju Pomorza webinaru dowiesz się:

  • Dlaczego zamykanie obiegu opakowań jest jednym z kluczowych elementów wdrażania Gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ)?
  • Jakie wyzwania w kontekście środowiska niosą za sobą opakowania z tworzyw sztucznych?
  • Jakie zmiany legislacyjne zachodzą w obszarze opakowań?
  • Czym zastąpić wszechobecne opakowania jednorazowe?
  • Jakie praktyczne kroki można podjąć i z jakich narzędzi skorzystać, dążąc do zamykania obiegu opakowań?

 Adresaci:

Webinar skierowany jest do właścicieli firm i pracowników kadry zarządzającej (managerów) reprezentujących sektor mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw różnych branż, które na co dzień stykają się z problemem opakowań lub chcą zminimalizować odpady z tworzyw sztucznych, pracowników odpowiedzialnych za zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem oraz do osób, zainteresowanych systemem opakowań wielorazowego użytku, a także tych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu GOZ

Prowadzący:

Dorota Żmudzińska – główna ekspertka GOZ Polskiego Paktu Plastikowego.

Odpowiada za prace merytoryczne Polskiego Paktu Plastikowego, międzysektorowej inicjatywy mającej na celu implementację Gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze opakowań z tworzyw sztucznych w Polsce. Koordynowała prace nad dokumentami takimi jak 9 Złotych Zasad Projektowania, czy Raport opakowania nadmierne i problematyczne. Z wykształcenia magisterka inżynierka gospodarki odpadami Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Politechniki Wrocławskiej. Absolwentka programu From Linear to Circular Programme Fundacji Ellen MacArthur oraz Circular Economy and 2030 Agenda United Nations System Staff College.

Anna Desogus - Network Expert for Central and Eastern Europe w projekcie Planet Reuse,  właścicielka Circular Together - firmy oferującej warsztaty i szkolenia z zakresu zmiany klimatu, gospodarki o obiegu zamkniętym oraz zero waste. Moderatorka warsztatu Mozaika Klimatyczna oraz trenerka nowych moderatorów tego formatu. Ambasadorka Europejskiego Paktu na rzecz klimatu. 

 Seminarium realizowane jest w ramach projektu „SPEKTRUM. Pomorski System Usług Doradczych” finansowanego z funduszy unijnych wdrażanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 2.4.1.

Termin: 23 października 2023, godz. 10:00 – 11:45

Formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo pod linkiem: 


Ramowa agenda:

10:00-10:45

Zasada 3R jako fundament strategii dla zamykania obiegu opakowań. Narzędzia Polskiego Paktu Plastikowego - Dorota Żmudzińska - Główny ekspert ds. GOZ, Polski Pakt Plastikowy

10:45-11:00

Sesja Q&A

11:00- 11:35

Czas na opakowania wielorazowe - projekt "Planet Reuse"

Anna Desogus – Planet Reuse

PLANET REUSE - pierwsza europejska platforma online i społeczność związana z wielorazowymi opakowaniami. Planet Reuse to międzynarodowy projekt stwarzając przestrzeń do wymiany wiedzy i nawiązywania kontaktów, skierowany zarówno do szukających, jak i oferujących wielorazowe opakowania oraz wszystkich zainteresowanych tym tematem.

10:35-11:45

Sesja Q&A

Centrum Edukacyjno Wdrożeniowe

Celem nadrzędnym projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności firm z powiatu chojnickiego i człuchowskiego poprzez utworzenie Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach. Celem bezpośrednim jest stworzenie przestrzeni i funkcjonalności zapewniającej kreowanie procesów proinnowacyjnych w subregionie chojnicko-człuchowskim. Projekt zakłada również stworzenie nowego produktu, jakim są specjalistyczne usługi szkoleniowe i doradcze.

Strona: cewchojnice.eu
Więcej w tej kategorii: Zielony Tydzień Zawodowca »
Eksperymentarium

Śniadania biznesowe

Sidebar Menu

Konferencje, szkolenia, targi itp

Zielony Tydzień Zawodowca

Zielony Tydzień Zawodowca

12 Lut 2024 Konferencje i szkolenia

Bezpieczna praca i środowisko

Bezpieczna praca i środowisko

23 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

Konsultacje dla klimatu

Konsultacje dla klimatu

19 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

CEW na Facebooku

Biuletyn Informacji Publicznej
 

O projekcie

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach to Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Więcej

Na stronie

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

  • ul. Piłsudskiego 30 a,
    89-620 Chojnice
  • +48 52 334 44 50
  • +48 52 334 44 51