KEKS kruszy mury

Czytany 2924 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji Konferencji Edukacji Kreatywnej Szkół, która odbędzie się w dniach 19 – 23 kwietnia 2016 roku w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym w Chojnicach.

Podobnie, jak ostatnio, II Konferencja Edukacji Kreatywnej Szkół – II KEKS obejmie cały cykl przedsięwzięć edukacyjnych z zakresu rozwijania potencjału twórczego dzieci i młodzieży.

Konferencja odbędzie się w dniu 23 kwietnia 2016 roku.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zachęcamy serdecznie do udziału w szeregu warsztatów towarzyszących konferencji, w tym także warsztatów dla dzieci w ramach KEKS’ika, które odbywać się będą w dniach od 19 kwietnia do 22 kwietnia 2016 roku.

Organizatorami konferencji są: Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chojnicach.

Partnerem strategicznym jest Kilimandżaro Rozwój Osobisty i Psychoedukacja Kreatywna.

Poniżej znajdą program konferencji i warsztatów, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

[Program warsztaty]

/informujemy, iż zakończyliśmy już przyjmowanie zgłoszeń do udziału w konferencji.

Podczas konferencji prezentowane będą najciekawsze pozycje wydawnicze z zakresu pedagogiki i rozwoju twórczego.

Do nabycia w atrakcyjnych cenach będą również publikacje zaproszonych prelegentów.

[przedawniony formularz]

 

Celem konferencji jest poszerzenie wiedzy uczestników na temat roli w rozwoju dziecka, jaką pełnią rodzice i pedagodzy tworzący jego najbliższe otoczenie. Podczas konferencji przedstawione zostaną narzędzia, metody i dobre praktyki w budowaniu potencjału twórczego, emocjonalnego i społecznego dziecka

Naszymi prelegentami w tym roku będą:

Prof. dr hab. Krzysztof J. Szmidt – kierownik Zakładu Pedagogiki Twórczości w Katedrze Badań Edukacyjnych Uniwersytetu Łódzkiego, Kierownik Katedry Dydaktyki Ogólnej i Psychodydaktyki Twórczości Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, prezes Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności, autor pakietów edukacyjnych „Porządek i Przygoda”, oraz „Żywioły”, wielu publikacji, książek naukowych i dydaktycznych, propagator idei edukacji twórczej, promotor wielu prac magisterskich, doktorskich z dziedziny edukacji twórczej, współautor „Przygody z klasą”, trener twórczości, realizator licznych szkoleń dla nauczycieli na terenie całego kraju, szkoli także firmy. Wysoką wiedzę łączy z nieustanną praktyką w dziedzinie twórczej edukacji;

Prof. nadzw. dr hab. Jolanta Bonar – Pracownik Katedry Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej Uniwersytetu Łódzkiego, członek Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności, Współpracuje z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi, Wydziałem Edukacji Wizualnej. Prowadziła liczne wystąpienia na międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowych. Autorka pakietów edukacyjnych „Żywioły”, książki „Rozwijanie twórczości uczniów klas początkowych poprzez zadania dydaktyczne w toku kształcenia zintegrowanego” oraz monografii „Niewerbalne komunikowanie nauczyciela a efekty kształcenia uczniów klas I – III (1997)”, a także współautorka cyklu „Przygoda z klasą”.

Dr Elżbieta Płóciennik – Doktor nauk humanistycznych w Katedrze Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, członek Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Autorka techniki obrazków dynamicznych oraz współautorka kilku publikacji metodycznych: „Zabawy z wyobraźnią. Scenariusze i obrazki o charakterze dynamicznym rozwijające wyobraźnię i myślenie twórcze dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, Metoda i wyobraźnia. Podręcznik dla nauczyciela. Lekcje twórczości w klasie I (i II)”, współautorka projektu „Tęczowy Świat Rodzica i Dziecka”.

Do wygłoszenia prelekcji podczas najbliższego KEKSa została zaproszona również Pani prof. zw. dr hab. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, niestety nie miała możliwości udziału w konferencji w tym terminie.

W związku z Państwa dużym zainteresowaniem wykładem Pani profesor Gruszczyk-Kolczyńśkiej, pozwoliliśmy sobie zaprosić ją do Chojnic we wrześniu b.r.

Centrum Edukacyjno Wdrożeniowe

Celem nadrzędnym projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności firm z powiatu chojnickiego i człuchowskiego poprzez utworzenie Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach. Celem bezpośrednim jest stworzenie przestrzeni i funkcjonalności zapewniającej kreowanie procesów proinnowacyjnych w subregionie chojnicko-człuchowskim. Projekt zakłada również stworzenie nowego produktu, jakim są specjalistyczne usługi szkoleniowe i doradcze.

Strona: cewchojnice.eu
Eksperymentarium

Śniadania biznesowe

Sidebar Menu

Konferencje, szkolenia, targi itp

Zielony Tydzień Zawodowca

Zielony Tydzień Zawodowca

12 Lut 2024 Konferencje i szkolenia

Bezpieczna praca i środowisko

Bezpieczna praca i środowisko

23 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

Konsultacje dla klimatu

Konsultacje dla klimatu

19 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

CEW na Facebooku

Biuletyn Informacji Publicznej
 

O projekcie

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach to Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Więcej

Na stronie

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

  • ul. Piłsudskiego 30 a,
    89-620 Chojnice
  • +48 52 334 44 50
  • +48 52 334 44 51