Historyczne Chojnice

Projekt podnosimy kompetencje zawodowe. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 Projekt podnosimy kompetencje zawodowe. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020
Dział: Aktualności
Czytany 698 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zapraszamy do poznania aplikacji turystyczno-historycznej o Chojnicach

W imieniu Starosty Chojnickiego Marka Szczepańskiego, Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku oraz Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach serdecznie zapraszamy na spotkanie promocyjne aplikacji „Historyczne Chojnice”, która odbędzie się w dniu 5 czerwca 2023 r. o godz. 12.00 w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym w Chojnicach.

Aplikacja “Historyczne Chojnice” dostępna pod adresem www.historycznechojnice.pl, została opracowana przez zespół pod kierunkiem dra hab. Janusza Gierszewskiego, prof. AP oraz z pomocą Anity Maliszewskiej i Pawła Mynarczyka.

Poza promocją turystyki historycznej, aplikacja może być wykorzystywana w grach miejskich i terenowych, pozwalając na stworzenie atrakcyjnych działań promujących region. Uczestnicy gry wykonując zadania (np. dojście w określone miejsce, znalezienie określonego miejsca lub przedmiotu, wykonanie zdjęcia określonemu symbolowi historycznemu, rozmowa z konkretną osobą np. kustoszem muzeum itp.), samodzielnie lub grupowo rywalizują z innymi biorącymi udział w rozgrywce. Gry miejskie wykorzystują przestrzeń historyczną jako „plac” gry.

Za pomocą tej aplikacji turyści i mieszkańcy mogą skorzystać z trzech zaproponowanych ścieżek o różnym poziomie trudności i długości („Śladami Filomatów po Chojnicach”, „Chojnice od XVI w. do czasów współczesnych”, „Klucz i brama pomorza. Chojnice w średniowieczu”), ale również będą mieli możliwość komponowania własnych tras.

 

Centrum Edukacyjno Wdrożeniowe

Celem nadrzędnym projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności firm z powiatu chojnickiego i człuchowskiego poprzez utworzenie Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach. Celem bezpośrednim jest stworzenie przestrzeni i funkcjonalności zapewniającej kreowanie procesów proinnowacyjnych w subregionie chojnicko-człuchowskim. Projekt zakłada również stworzenie nowego produktu, jakim są specjalistyczne usługi szkoleniowe i doradcze.

Strona: cewchojnice.eu
Więcej w tej kategorii: Fundusze dla przedsiębiorców »
Eksperymentarium

Śniadania biznesowe

Konferencje, szkolenia, targi itp

Zielony Tydzień Zawodowca

Zielony Tydzień Zawodowca

12 Lut 2024 Konferencje i szkolenia

Bezpieczna praca i środowisko

Bezpieczna praca i środowisko

23 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

Konsultacje dla klimatu

Konsultacje dla klimatu

19 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

CEW na Facebooku

Biuletyn Informacji Publicznej
 

O projekcie

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach to Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Więcej

Na stronie

Odwiedza nas 106 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

  • ul. Piłsudskiego 30 a,
    89-620 Chojnice
  • +48 52 334 44 50
  • +48 52 334 44 51