Sprzedajesz online?

Dział: Aktualności
Czytany 856 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od tego roku platformy cyfrowe będą przekazywać dane o uzyskanych przez Ciebie dochodach. Sprawdź, jakie obowiązki podatkowe obowiązują osoby fizyczne osiągające przychody ze sprzedaży.

W dniu 13 kwietnia 2023 roku o godz. 10.00 odbędzie się w CEW spotkanie przybliżające kwestie podatkowe związane z opodatkowaniem sprzedaży przez osoby fizyczne, a także przez osoby prowadzące działalność nierejestrowaną. Spotkanie przeprowadzą pracownicy Urzędu Skarbowego w Chojnicach.

Dyrektywa unijna DAC7 nakłada na operatorów cyfrowych platform obowiązek przesyłania do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej sprawozdań dotyczący sprzedawców działających z pomocą tych platform. W Ministerstwie Finansów powstaje projekt ustawy wdrażającej tę dyrektywę. To chyba najlepszy czas, aby przypomnieć sobie, jakie obowiązki podatkowe wiążą się ze sprzedażą rzeczy używanych, najmem prywatnym, czy też działalnością nierejestrowaną. Zapraszamy do udziału w śniadaniu podatkowym.

Program spotkania:
1) zasady ewidencji, dokumentowania i rozliczania sprzedaży okazjonalnej, rzeczy używanych, w tym za pośrednictwem platform cyfrowych
2) działalność nierejestrowana
3) PCC, VAT w przypadku sprzedaży okazjonalnej i działalności nierejestrowanej – kiedy dotyczy
4) rozliczenia roczne

Termin i miejsce spotkania:
13 kwietnia 2023 roku godz. 10,00
Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach
Ul. Marsz. J. Piłsudskiego 30a
Sala konferencyjna

Udział w spotkaniu jest bezpłatny!

Obowiązują zapisy

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy na spotkanie. Można zapisać się za pośrednictwem poniższego formularza:

Mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo pod nr telefonu: 52 33 44 450

 

Centrum Edukacyjno Wdrożeniowe

Celem nadrzędnym projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności firm z powiatu chojnickiego i człuchowskiego poprzez utworzenie Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach. Celem bezpośrednim jest stworzenie przestrzeni i funkcjonalności zapewniającej kreowanie procesów proinnowacyjnych w subregionie chojnicko-człuchowskim. Projekt zakłada również stworzenie nowego produktu, jakim są specjalistyczne usługi szkoleniowe i doradcze.

Strona: cewchojnice.eu
Eksperymentarium

Śniadania biznesowe

Konferencje, szkolenia, targi itp

Zielony Tydzień Zawodowca

Zielony Tydzień Zawodowca

12 Lut 2024 Konferencje i szkolenia

Bezpieczna praca i środowisko

Bezpieczna praca i środowisko

23 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

Konsultacje dla klimatu

Konsultacje dla klimatu

19 Paź 2023 Konferencje i szkolenia

CEW na Facebooku

Biuletyn Informacji Publicznej
 

O projekcie

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach to Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Więcej

Na stronie

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

  • ul. Piłsudskiego 30 a,
    89-620 Chojnice
  • +48 52 334 44 50
  • +48 52 334 44 51