Mural na młynach

Dział: Aktualności
Czytany 343 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ekologiczny mural jest prezentem Starosty Chojnickiego Marka Szczepańskiego na 10 urodziny Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego.

Projekt został przygotowany przez Olgierda Szopińskiego i Błażeja Miliwka. Oni też zajmą się jego wykonaniem. Panowie mają na swoim koncie już wiele takich dzieł. Są autorami miedzy innymi „Heweliusza” na Bibliotece PAN w Gdańsku czy Muralu ECO na Bibliotece Kopernikańskiej w Toruniu i wielu innych. Czym charakteryzował się będzie ten, który powstanie przy ul. Piłsudskiego?

- Chodziło nam o połączenie przeszłości i przyszłości, a podział ściany na segmenty bardzo temu sprzyja - mówi Olgierd Szopiński. – Stworzyliśmy wiec coś na kształt wejścia do budynku, który wypełniają urządzenia w pastelowych kolorach. Drugie piętro jest bardziej abstrakcyjne i zastosowaliśmy tutaj kolor niebieski i fioletowy nawiązujący do wnętrza CEWu. Natomiast najwyższy segment to już odrobinę futurystyczna propozycja.

Namalowanie muralu zajmie kilka dni, ale jego wymiar będzie nie tylko wizualny. Do jego stworzenia zastosowana zostanie antysmogowa farba elewacyjna, która przy zastosowaniu staje się powierzchnią aktywnie oczyszczającą powietrze. Pomaga to chronić ludzi przed szkodliwymi gazami. - Tego typu farby sprawdzają się elewacjach domów i budynków, gdzie mamy do czynienia ze smogiem. Co ciekawe 1 mkw. powierzchni malowanej tą farbą oczyszcza powietrze jak jedno, średniej wielkości drzewo. Turaj mamy 105 metrów kwadratowych więc jest tak, jakbyśmy posadzili 105 drzew - podsumowuje starosta Marek Szczepański.

 

Centrum Edukacyjno Wdrożeniowe

Celem nadrzędnym projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności firm z powiatu chojnickiego i człuchowskiego poprzez utworzenie Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach. Celem bezpośrednim jest stworzenie przestrzeni i funkcjonalności zapewniającej kreowanie procesów proinnowacyjnych w subregionie chojnicko-człuchowskim. Projekt zakłada również stworzenie nowego produktu, jakim są specjalistyczne usługi szkoleniowe i doradcze.

Strona: cewchojnice.eu
Więcej w tej kategorii: Rekrutacja dawców szpiku »
Eksperymentarium

Śniadania biznesowe

Zwiększamy kompetencje pomorskich pracowników

Konferencje, szkolenia, targi itp

Warsztat dla psychoterapeutów

Warsztat dla psychoterapeutów

05 Sty 2023 Konferencje i szkolenia

Fundacja  Rozwoju Regionalnego TUR

Fundacja Rozwoju Regionalnego TUR

02 Gru 2022 Konferencje i szkolenia

Webinar

Webinar

03 Paź 2022 Konferencje i szkolenia

CEW na Facebooku

Biuletyn Informacji Publicznej
 

O projekcie

Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach to Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Więcej

Na stronie

Odwiedza nas 226 gości oraz 0 użytkowników.

Dane kontaktowe

  • ul. Piłsudskiego 30 a,
    89-620 Chojnice
  • +48 52 334 44 50
  • +48 52 334 44 51